بازی انفجار سیب بت sibbet بت 90 تک بت بدون فیلتر تخته نرد شرطی وین بت بت 365 تک بت تهران بت معتبرترین سایت بازی انفجار سایت بازی انفجار معتبر بازی انفجار بازی انفجار بازی انفجار بازی انفجار
لیست معتبرترین هامطالب یوتیوب

آموزش بازی وسطی به همراه ترفندهای بازی

بدون فیلیتر شکن وارد شوید بدون فیلیتر شکن وارد شوید
Rate this post

 

راهنمای کامل بازی وسطی

محققین میگویند کـه این بازی اولین باردر آفریقا بـه وجود آمده اسـت کـه شکل اولیه ان یک بازی خونین و جدی بوده کـه بـه جای توپ از سنگ و وسایل خطرناک استفاده میکردند اسم این بازی بـه انگلیسی داژبال است قدمت این بازی در ایران زیاد است.

بازی وسطی تنها یک بازی گروهی میباشد کـه تعداد شرکت کننده هاي‌ ان از چهار نفر به بالا است .بازی فرح پخش کـه در ان فرد را بـه تحرک می اندازدو از لحاظ فعالیت جسمانی بسیار عالی است.

اموزش کامل بازی وسطی

دراین بازی دو گروه در مقابل یک دیگر قرار دارند کـه یک گروه در وسط است و گروهی دیگر کـه باید سعی کنند بـه گروهی کـه در وسط قرار دارند توپ بزنند .

گروه وسط باید با تحرک یالایی داشته باشند واز مسیر حرکت توپ سعی کند کـه توپ بهشون نخورد. نحوه انتخاب گروه وسط و گروه مهاجم توسط شیر یا خط تعیین می شود این بازی در فضا هاي‌ باز و آزاد انجام می شود کـه تعداد شرکت کننده ان می‌تواند نفرات زیادی باشد کـه همین امر باعث شده کـه لذت این بازی گروهی دو چندان باشد.

ترفند های برد در بازی وسطی

در بازی وسطی فقط فرد باید سعی کند کـه توپ با او برخورد نکند ولی می‌تواند توپی را کـه بـه زمین برخورد نداشته رابا دست بگیرد کـه در اصطلاح بـه ان گل می‌گویند. فعالیت بالا اساس این بازی است گروه مهاجم هم باید سعی کند کـه با نحوه صحیح پرتاب توپ مانع از گل گرفتن تیم مقابل شود و همچنین پرتاب به گونه ای باشد کـه توپ بـه افراد وسط زمین برخورد کند.

 

 

این بازی بسیار جذاب و مفرح است که فرد را بـه تحرک وا می دارد محدودیت سنی ندارد و افرادی کـه دراین بازی شرکت می‌کنند از ۷ سال تا ۵۰ سال وگاهی بیشتر هستند تعداد افراد شرکت کننده دراین بازی از ۴ نفر بـه بالا است ‌کـه محدودیتی در تعداد افراد شرکت کننده دراین بازی نیست.

هدف از بازی در وسطی

این بازی بسیار مناسب برای سیستم قلب و عروق است تحرک و کالری سوزی دراین بازی زیاد میباشد و این بازی از لحاظ علم ورزش بسیار مورد تایید است ‌از اهداف دیگر این بازی می‌توان بـه دقت در سرعت عمل، هوشیاری وتمرکز، تقویت روحیه تعاون، انعطاف پذیری بدن، ایجاد هماهنگی بین اعضا و اعصاب و دقت در نشانه گیری اشاره کرد.

قوانین بازی وسطی

دراین بازی فردی کـه در وسط قرار دارد باید سعی کند توپی کـه طی مسیر لااقل یک دفعه بـه زمین برخورد داشته با او برخورد نکند و اگر توپ بـه زمین برخورد نکرده بود.میتواند توپ را بگیرد و گل محسوب میشود با هر یک گل می‌تواند یک نفر از اعضای گروه را کـه با برخورد توپ با بدنشان از بازی اخراج شده بودند را بـه بازی برگرداند.

ودر نهایت زمانی کـه یک نفر فقط در وسط باشد اگر ده دفعه توپ پرتاپ شود و با فرد تماس نداشته باشد تمام گروه وسط دوباره بـه بازی می ایند.

وسایل مورد نیاز وسطی 

فقط با یک توپ میتوان این بازی گروهی را انجام داد فضای آزاد و محیط باز تنها لازمه این بازی است . برای داشتن اوقات خوب برای یکبارهم که شده این بازی گروهی را انجام دهید و از این بازی لذت ببرید.

دراین بازی ابتدا دو نفر سرگروه انتخاب میشوند کـه هر کدام از این سرگروه ها اعضای گروه رو انتخاب میکنند و بعد از انتخاب اعضای گروه سرگروه ها با انجام شیر یا خط گروه وسط و گروه مهاجم را انتخاب می‌کنند.

 

 

دریک گونه دیگر از این بازی کـه بـه «وسطی دایره‌اي» معرپف است با این تفاوت کـه زمین بازی بـه شکل دایره‌اسـت کـه بازیکنان وسطی در داخل ان و گروه کناری در روی محیط ان با فاصله‌هاي‌ مساوی قرار میگیرند.

معلم ورزش یا داور بازی  وقت میگیرد و کناره نفرات گروه وسطی را نشانه می گیرند تا این کـه همه ی از زمین بازی اخراج شوند. در دور بعدی جای دو گروه عوض میشود و باز با شروع بازی مربی یا معلم ورزش با ساعت وقت میگیرد. برنده گروهی اسـت کـه در مدت زمان کوتاهی، بازیکنان گروه وسطی را زده و بازی را زودتر تمام کرده باشند.

پیشنهاد میکنم مشاهده کنید
معرفی نحوه بازی سیزده | Thirteen
بدون فیلیتر شکن وارد شوید بدون فیلیتر شکن وارد شوید
نمایش بیشتر
بدون فیلیتر شکن وارد شوید بدون فیلیتر شکن وارد شوید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا